Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

Tartu pood

Tartu pood on avatud
E-R kl 11-18

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

  • Rex põhjaõli aitab suusad kiiresti tippvormi.
    Rex põhjaõli aitab suusad kiiresti tippvormi.

Suuskade termotöötlus

Nevene pakub alates 2006. aasta sügisest suuskade termotöötluse teenust. Selle aja jooksul on hooldatud sadu paare harrastajate ja koondislaste suuski ning katsetuste ja praktiliste kogemuste tulemusena arendatud välja kõige optimaalsemad programmid parimate tulemuste saavutamiseks. Termotöötlus viiakse läbi täielikult programmeeritavas professionaalses Tazzari termokastis, mis on välja töötatud ja testitud mitmete maailmas tuntud suusavarustuse tootjate poolt. Nimetatud kastis töötleti Torinos ka Eestile olümpiavõidud toonud suusad.


Termokasti kasutatakse nii uute, kivilihvitud kui ka juba sissesõidetud suuskade maksimaalse määrdehoidmisvõime saavutamiseks ja määrete kulumiskindluse parandamiseks. Termotöötluse käigus hoitakse suuski pikema aja vältel kaetuna sulanud olekus parafiiniga. Selle tulemusena valgub parafiin sügavale põhjastruktuuri ja sellega paraneb oluliselt määritud suusapõhja kulumiskindlus, kestvus ja suusa kiirus. Termokast hoiab kokku aega, energiat ja parafiini, mis kuluksid tavalise määrderauaga mitmeid(kümneid) kordi suusale parafiini sulatades. Ja mis peamine – tulemus on kordi parem tavatöötlusest. Uued suusad saab tippvormi vähese vaeva ja ajakuluga. Termokast võimaldab uute suuskadega tipptasemel võistlema hakata praktiliselt kohe pärast töötlust.

Termotöötlus ei ole mõeldud ainult uutele suuskadele, häid tulemusi saab ka juba sissesõidetud vanemate suuskade töötlemisel. Termotöötlus vahetult enne pikka suusasõitu (nt suusamaratoni) kindlustab kiireimad suusad ja määrde püsimise sõidu lõpuni. Regulaarse suusamäärimise korral piisab vaid ühekordsest termotöötluse tegemisest, kuid maksimaalse tulemuse jaoks võib protseduuri alati korrata. Kuna termokast on täielikult programmeeritav, on sellega võimalik pakkuda teenuseid täpselt kliendi soovide järgi.

Nevene on välja töötanud järgmised teenusprogrammid:

1. Standardne 12-tunnine töötlus uutele, kivilihvitud või kasutatud suuskadele koos ettevalmistamise, puhastuse ja kõikide kulumaterjalidega - 22 eurot / paar; alates 5 paarist - 18 eurot / paar (hind sisaldab käibemaksu). Tootja andmetel viiakse selle protsessiga suusapõhjade määrdehoidmismaht ca 90 protsendini võimalikust.

2. Pikendatud 16-tunnine töötlus koos fluori sisaldava Rex suusapõhjaõli kasutamisega – 30 eurot / paar; alates 5 paarist – 24 eurot / paar (hind sisaldab käibemaksu). Selle protsessiga viiakse suusapõhjade määrdehoidmismaht maksimumi lähedale. Protsess on kaheosaline, koosnedes suusapõhjaõliga eelimmutusest (4 tundi), millele järgneb 12-tunnine süvaimmutus termoparafiiniga.

Immutusel kasutatakse spetsiaalset Tazzari termokasti jaoks väljatöötatud madala sulamispunktiga termoparafiini, mis sulab 63,5 kraadi juures. Termokast hoiab tsükli vältel eelprogrammetud temperatuure ning on suuskadele täiesti ohutu.

Suuskade üleandmine ja kättesaamine teenuse osutamiseks toimub Nevene kaupluses Tartus Tuglase tn 2 või kokkuleppel.