Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

Suusasidemed

Suusasidemete maailm on läinud kirjumaks, kuid saabastele sobivuse järgi valitsevad vaid kaks standardit - NNN (New Nordic Norm) ja SNS (Salomon Nordic System). Enne suusasidemete valimist uuri järgi, millised suusasaapad Sul on. NNN süsteemi saabastel on talla all kaks peenikest paralleelset soont ning saapaninas üks metallist kinnituspulk. NNN-iga ühilduvad ka kõik Prolink ja Turnamic tallaga saapad. SNS saabastel on talla all üks lai soon ja selles kas üks või kaks metallist kinnituspulka.

NNN süsteemis on enam levinud eraldi standard NIS (Nordic Integrated System), mis tähistab suusa peal olevale plastplaadile kruvideta kinnitatavaid sidemeid. Kui suusal on kinnitusplaat, vali NIS side. Kui plaati ei ole, saab selle sinna kruvidega kinnitada või valida kruvitavad NNN (või Prolink) sidemed. SNS sidemeid kinnitatakse alati kruvidega otse suuskadele (vajadusel läbi NIS-plaadi). Turnamic sidemed kinnituvad vaid oma alusele ja NIS plaadile ei sobi.

Kui eelnev segaseks jäi, küsi kindlasti nõu! Hea meelega nõustame, millised suusasidemed on konkreetsel juhul parim valik.

 • NNN (NIS, Prolink) suusasidemed

  Vali need sidemed, kui Sul on kahe paralleelse tallaaluse soonega suusasaapad. Kui Sinu suuskadel on peal plastist NIS plaadid, siis vali NIS tüüpi NNN sidemed, mida saab plaadile kiiresti ja lihtsalt ilma kruvideta kinnitada, vajamata selleks tööriistu ega puurimist. Plaadita suuskadele või rullsuuskadele on saadaval kruvidega kinnitatav NIS plaat, teine võimalus on kasutada uusi Salomon Prolink kruvidega sidemeid, mis sobivad samuti kõikidele NNN saabastele.

 • SNS suusasidemed

  Vali need sidemed, kui Sul on ühe laia tallaaluse soonega suusasaapad. SNS tüüpi Salomoni suusasidemed kinnitatakse suusa külge kaasasolevate kruvide abil. SNS Pilot sidemed on kahe kinnitusega, SNS Profil ja Propulse ühega. Vali õige side saapa järgi. SNS sidemeid saab kinnitada ka NIS plaadiga suuskadele, kruvides läbi plaadi.

 • Uisutehnika suusasidemed

  Vaata ainult uisutehnikale mõeldud suusasidemeid.

 • Klassikatehnika suusasidemed

  Vaata ainult klassikatehnikale mõeldud suusasidemeid.

 • Kruvidega suusasidemed

  Vaata ainult kruvidega kinnitatavaid suusasidemeid.

 • NIS suusasidemed

  Vaata ainult NIS plaatidele kinnitatavaid suusasidemeid.