Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

Tartu pood

Tartu pood on avatud
E-R kl 11-18

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

Suusamäärimine ja muud tööd

Nevene OÜ pakub professionaalset murdmaasuuskade määrimise teenust kõikidele tasemetele ja vajadustele. Suuski võetakse määrimisele Nevene poes Tartus F. Tuglase 14, soovi korral on võimalik varustust ka kaugemalt kohale lähetada.

Suusamäärimine on valdkond, kus loeb kogemus ja vilumus. Kui ei olda veel enda oskustes kindel või puuduvad aeg ja võimalused ise suuski hooldada, siis tuleb appi Nevene. Suuskade määrimine on jaotatud järgmistesse pakettidesse, mis abistavad teenuse valikut. Kui tekib kahtlus, millist paketti valida, või on erisoove, siis võta kindlasti ühendust ja leiame lahenduse.

Libisemismäärimine


Parafiinide ja sobivate lisanditega määrimine paneb suusad kiiremini libisemisema igas tehnikas suusatades.

L1 – fluorita libisemisparafiiniga suusamäärimine. Pakett sisaldab ilmale vastava fluorita parafiiniga määrimist. Selline töötlus sobib igapäevasteks treeninguteks või pühapäevasuusatamiseks. Parafiin kestab suusa all olenevalt suusapõhjamaterjalist, varasemast määrimisest ja suusarajast kuni 50 km.

L2 – madala fluorisisaldusega (LF e low fluor) parafiiniga suusamäärimine. Pakett sisaldab ilmale vastava madala fluorisisaldusega parafiiniga määrimist. Seda soovitame kiiremateks treeninguteks või võistlemiseks madala niiskusega (suhteline õhuniiskus alla 50%) tingimustes. See parafiin sisaldab fluori, mis teeb suusad pisut kiiremaks kui tavaline, fluorita parafiin.

L3 – suure fluorisisaldusega (HF e high fluor) parafiiniga suusamäärimine. Pakett sisaldab vajalikke aluskihte ja ilmale vastava võistlusparafiiniga määrimist. L3 on mõeldud võistlemiseks. Suure fluorisisaldusega parafiinid annavad parimaid tulemusi keskmisest kõrgema niiskustaseme juures (suhteline õhuniiskus >60%). Neid parafiine kasutatakse tipptasemel suusatamiseks. Mida rohkem on parafiinis fluori, seda kiiremad on suusad. HF parafiini efekt on LF-i ja fluorita parafiini ees eriti märkimisväärne, kui ilm on soojemapoolne ja/või niiske. Eesti oludes võistlemisel kasutatakse HF parafiine praktiliselt alati.

L4 – fluoripulbrite (vm maksimaalse fluorisisaldusega võistluslisandite sh klotside või geelide) kasutamine kõrgfluoriparafiinidega ettevalmistatud suuskadel. Pakett sisaldab vajalikke aluskihte, ilmale vastava kõrgfluoriparafiini ja fluoripulbri kasutamist. L4 paketti eristab L3-st fluoripulbri kasutamine. Paketi teeb kalliks suusamäärimiseks sobilike fluoriühendite kõrge hind. L4 on võistlemiseks ning annab parima võimaliku libisemise. Fluoripulbrid koosnevad kontsentreeritud fluoriühenditest, mis tõrjuvad niiskust ja mustust ning teevad suusad maksimaalselt libedaks.

TERMOTÖÖTLUS - termokasti kasutatakse suuskade maksimaalse määrdehoidmisvõime saavutamiseks ja libisemismäärete kulumiskindluse parandamiseks. Loe siit lähemalt, millega täpsemalt tegu on.

Pidamismäärimine


Pidamismäärded ei lase klassikatehnikas suusatades tõukel tagasi libiseda.

P1 – tahke pidamismäärde või kliistriga suuskade pidama määrimine. Tahkete määretega saab suusad pidama värskel või peene struktuuriga lumel. Kliistrid on mõeldud märjale, suureteralisele või jäisele rajale. Pakett sisaldab kulumiskindlust suurendavat kruntmääret ja ilmale vastavat pidamismääret/kliistrit vajalik arv kihte.

P3 – pidamismäärimine võistlusteks ja suusamaratonideks. Pakett sisaldab kruntmäärimist, kõiki vajalikke vahekihte ja ilmale vastavaid võistluskõlblikke määrdeid. Määrdekihtide valik sõltub eesootavast ilmast, rajatingimustest ja sõidu pikkusest.

Koondhinnakiri

Hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.

 

SUUSAMÄÄRIMISE HINNAKIRI
Kehtib kõikidel juhtudel välja arvatud Tartu maratoniks.

 

L1:
L2:
L3:
L4:

ainult fluoripulber (aluskihtideta)

10 
12 
20 
40 25 

 

P1:
P3:
termotöötlus
12 h
16 h


12 
20 

25 

 

 

 

 

 

 

 

Suuskade puhastamine pidamismäärdest või mustusest   7 
Kepiotste vahetus/paigaldus   5 €
Kepi käepidemete vahetus/paigaldus   7 €
Suusakeppide lühemaks lõikamine   10 €
Suusasidemete paigaldus murdmaasuuskadele  5 €
Suusasidemete paigaldus rullsuuskadele 10 €

 

 

SUUSAMÄÄRIMISE HINNAKIRI TARTU MARATONIKS
SUUSAMÄÄRIMINE TARTU MARATONIKS ON TÄIS BRONEERITUD!

 

L1:
L2:
L3:
L4:

15 
20 
30 
50 

 

P3:

 

15