Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

 • Rex HF41
  Rex HF41
 • Rex TK-74
  Rex TK-74
 • Rex ''96'' fluoripulber
  Rex ''96'' fluoripulber
 • Rex ''98'' fluoripulber
  Rex ''98'' fluoripulber
 • Rex RCF Roosa
  Rex RCF Roosa
 • Rex RCF Sinine
  Rex RCF Sinine
 • Rex RCF Must
  Rex RCF Must
 • Rex Sinine parafiin vedelana
  Rex Sinine parafiin vedelana
 • Rex Lilla parafiin vedelana
  Rex Lilla parafiin vedelana

Rex uudised 2020

2020. aasta talve märksõnaks Rex suusamäärete maailmas on mugavus. Mitte kunagi varem ei ole suusamäärimine olnud nii lihtne kui nüüd. Nimelt on turule toodud põhjalik kollektsioon vedelaid määrdeid, mida saab suusa alla kanda tööriistavabalt, mille kasutamine on väga lihtne ja mis kõige tähtsam, ohutum nii suusamäärijale, suuskadele kui keskkonnale.

PRAEGUSTE FLUORIPULBRITE KEELD

Alates 4. juulist 2020 ei tohi Euroopa Liitu importida ega siin toota ühtegi praegu müüdavat fluoripulbrit, enamikku fluorigeele ja -klotse (neid, mis sisaldavad PFOA-d). See käib kõikide brändide toodangu kohta. Seega on 2019-2020 hooaeg viimane, kui selline fluorilisandite valik saadaval on. Keelu alla minevad tooted müüakse talve jooksul läbi.

Milliseid Rexi tooteid antud keeld puudutab? Järgmisest talvest ei ole enam saadaval ühtegi tänast fluoripulbrit, kõiki fluoriklotse peale TK-73 ja kõiki geele peale Hydrex 2. Kõik muud Rexi tooted jäävad müügile. Seisuga 5. november 2019 on juba lõplikult läbi müüdud järgmised tooted: Rex Nagano, TK-125.

Milline on tulevik? Rex kujundab oma tootevaliku ümber ja töötab intensiivselt selle nimel, et pakkuda kõige paremaid suusahooldusvahendeid, mis on tehtud lubatud toorainetest. Enamik Rexi määrdeid on juba tuleviku-toorainetest tehtud. Nt kõik Rexi parafiinid (sh HF, RCF ja LF) sisaldavad lubatud ühendeid ja nende osas ei muutu midagi. Järgmiseks talveks on tõenäoliselt olemas ka paar uut lubatud fluoriühenditest tehtud pulbrit. Kui aga soovid kasutada määrded, mis ei sisaldaks üldse fluoriühendeid, ja hindad siiski head libisemist, siis tutvu kindlasti Rexi G-seeria sprei-parafiinidega. Need on kõige kiiremad fluorivabad parafiinid maailmas.

REX HF SPREID

Rex HF sprei-parafiinid tulid müügile juba eelmisel talvel, kuid praegu on põhjust esitleda selle perekonna uusimat liiget HF41 Roosa/Roheline spreid. Kui kõik teised HF spreid sisaldavad 100% sama võistlusparafiini mis nende traditsioonilistes tahketes alternatiivides (nt HF11 Kollane sprei on täpselt sama sisu ja toimega kui HF11 Kollane tahke parafiin), siis HF41 on kraad kõvem kraam kui tahkete perekonna kõige kõvem esindaja HF31. HF41 sisaldab kõige kõvemat ja kulumiskindlamat parafiini turul. Seda ei oleks võimalik ühtlaselt suusapõhjale kuumutada, kuid seda on võimalik väga lihtsalt lahustatuna suusa alla kanda. Seega siin on lahendus kõikidele suusamäärijatele, kes on seni külma ilma parafiinide sulatamisega kurja vaeva näinud. Kasutades HF41 (ja mis tahes uut Rexi vedelat libisemismääret), saab säästa aega, energiat, tervist ning raha. Ühest 150 ml spreipudelist jagub kuni 30 paari määrimiseks!

REX TK-74 FLUORIKLOTS

TK-74 on uus fluoriklots eelmisel talvel läbi müüdud Nagano ja TK-125 asemele. See on mõeldud kasutamiseks soojemates oludes (+5...-1°C) ning sobib ideaalselt täiendama TK-73 klotsi. Seega on 2020. aastal Rexil kaks tahket fluorikiirendit, mis katavad ära kõik olud. Need sobivad ka skin-suuskade nahkade töötlemiseks, et parandada suuskade libisemist ja vähendada jäätumisriski.

REX ''96'' JA ''98'' FLUORIPULBRID

''96'' ja ''98'' pulbrid on Rexi viimase aja suure arendustöö tulemus. Need tulevad turule vaid üheks hooajaks, st ka neid ei tohi enam järgmisel talvel müüa. Mõlemad on vanale lumele ja asendavad ka nt ''342'' pulbrit. ''98'' on soojematele ja märjematele oludele, ''96'' vastupidiselt just külmale.

REX RCF VEDELAD LIBISEMISMÄÄRDED

Need, kes on aastaid Rexi määrdeid kasutanud, teavad kindlasti RCF parafiine. Need on nüüd tagasi! RCF on keskmise fluorisisaldusega määre, mis sobib kasutamiseks soodsa võistlusmäärdena või keskmisest parema treeningmäärdena. RCF-is on rohkem libisemist parandavaid fluoriühendeid kui LF-is, kuid vähem kui HF-is. Tasub üle rõhutada, et need vedelad RCF-id ei ole sellised kiirmäärded, mis vaid mõne kilomeetri vastu peavad, vastupidi - RCF-is (ja nüüdsest ka kõikides teistes Rexi vedelates määretes) on päris õige parafiin, mis spetsiaalse lahusti kaudu suusapõhjale kinnitub ja kestab samaväärselt kuumutatud parafiinidega!

RCF-e on kolm erinevat: Roosa, Sinine ja Grafiit (Must). Need vastavad oma värvidelt ja omadustelt teiste seeriate samadele libisemismääretele. Roosa on kõige kõvem ja kulumiskindlam, mõeldud vanale kulutavale lumele. Must on uuele lumele. Sinine on universaalne.

RCF-d on švammiga pudelites ja neid on väga lihtne kasutada. Loksuta, kanna suusapõhjale, oota 20 minutit, harja nailonharjaga. Kuumutamist ei ole vaja. Seega saavad ise määrimisega hakkama ka need, kes seni on suusamäärimist kui tehnilist ja musta tööd peljanud.

REX SININE JA LILLA PARAFIIN NÜÜD KA VEDELANA 

Rexi Sinine parafiin on legendaarne. See on üks kõige paremaid fluorita parafiine maailmas, arvatavasti ka üks enimmüüduid. Sinise kõrval on aastaid ustavalt teisel kohal seisnud Rexi Lilla, pehmem parafiin Sinisest soojematele oludele. Mõlemad on aastakümneid muutumatul kujul tootmises olnud. Nüüd on need parafiinid ka vedelana olemas, endiselt täpselt sama Sinine ja Lilla, kuid lahustatuna selleks, et neid väga lihtne kasutada oleks. Nende kasutamine on sama nagu eelnevas lõigus RCF-i kohta kirjutatud: loksuta, aja švammiga suusapõhjale laiali, oota 20 min ja harja nailonharjaga. Igati positiivne on see, et erinevalt vanadest kiirmääretest kestavad need mitu korda kauem. Vedelad Sinine ja Lilla asendavad edaspidi endiseid LF SInist ja LF Lillat kiirmääret.

LISAKS

Kuna suusamäärimine on täna lihtsam ja mugavam kui eales varem, tasub veelkord välja tuua juba eelmisel talvel väga populaarseks saanud Rexi libisemisalade puhastusvedelikku, mis teeb puhastamise käigus ära ka uue kruntparafiinitamise. Piimjas puhastusvedelik sisaldab lahustatud vormis kõva parafiini, mis lahusti aurustudes suusapõhjale ladestub. Kui suusapõhjad on kuivad, tuleb üleliigne jäiga nailonharjaga eemaldada. Seejärel võib kasutada juba ükskõik millist ilma järgi valitud sprei- või tahket parafiini.

 

>> Lae alla Rex 2019-2020 tootekataloog (10 MB, PDF)

_______________________________________________
 

ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2018-2019
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2017-2018
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2016-2017
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2015-2016
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2014-2015
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2013-2014
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2012-2013