Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

Tartu pood

Tartu pood on avatud
E-R kl 11-18

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

FF Classic rullsuusad

Rullsuusad ja varustus » Rullsuusad klassikatehnikale

 • FF Classic rullsuusad
  FF Classic rullsuusad
Vana hind:349.00EUR
Hind:262.00EUR
 • FF Classic rullsuusad
  FF Classic rullsuusad
 • FF Classic rullsuusad
  FF Classic rullsuusad
 • FF Classic rullsuusad
  FF Classic rullsuusad
 • FF Classic rullsuusad
  FF Classic rullsuusad
Uuenduslikud Norra päritolu klassika-rullsuusad, millel sõitmine on ülimalt stabiilne ja mugav amortiseerivate rattaharkide ja sügava soonega rataste tõttu. Suusad on kerged, hästijuhitavad ja sobivad igal tasemel suusatajatele. 2020. aasta augustis rullsuusatamise MK-etappidel Eestis ja Lätis sõidetakse just selle mudeliga.

Tule ja proovi! Seda mudelit on võimalik eelneval kokkuleppel Tartus proovida. Palun saada sooviavaldus ja paku oma aeg e-kirja teel. Proovisuuskadel on NNN klambrid.

FF on uus Norra rullsuusatootja, kelle toodangu peamiseks omapäraks on metallivaba ühendus rataste ja raami vahel. Rattahargid kinnituvad alumiiniumist raamile vulkaniseeritud kummiriba kaudu ilma ühegi poldi vm jäiga kinnitusvahendita. See summutab teekattest tulenevat vibratsiooni, teeb sõidu mugavamaks ja lumesuusaga sarnasemaks, parandab suusataja kestvusvõimet ja hoiab liigeseid. Kummiühendus on tugev ja vastupidav. See uuenduslik tehnoloogia kannab nime Floating Fork (ingl k "hõljuv kahvel/hark"), millest on tuletatud rullsuusabrändi nimi.

Rattad on mahuka alumiiniumrummuga, mis jahutab ratast liiget soojust juhtides. Selle tulemusena paraneb oluliselt rataste kummist veerepinna kulumiskindlus ning rullsuuskade eluiga on pikem. Rattad on saadaval keskmise kiirusega (nr 2). Need on kahekihilisest kummist, mille välimine osa on sama kulumiskindlast segust nagu veoautode rehvid. Sisemine, pehmem kummisegu on kõvadusega 48A; välimine, kulumiskindel osa kõvadusega 78A. Kahekihiline veerepind on elastne, kuid samas kulumiskindel.

FF klassikatehnika mudelil on ainulaadne sügava soonega ratas, mis jaotab suusaja keharaskuse kahele eraldi maaga kontaktis olevale rattaosale. Selle tulemusena on suusad ülimalt stabiilsed ega uju. Suusatajate sõnul on tunnetus sarnane talvel suusajäljes sõitmisega. Suusad veerevad kindlalt otse ja nende asendit ei pea jalas pidevalt korrigeerima, võimaldades keskenduda eelkõige suusatamisele. Uus suusk ei ole sõidutehniliselt nõudlik ning pakub lihtsat ja mugavat sõidukogemust igal tasemel rullsuusahuvilisele nii paaris- kui vahelduvtõukelises sõiduviisis. Selline tehniline lahendus võimaldab rataste mõõtmeid väiksena hoida, parandades samas juhitavust, stabiilsust ja vähendades kaalu. FF Classic rullsuusapaar kaalub alla kahe kilo. Sügava rattasoone teine eelis on vesiliu minimaalne risk. Suuskadega võib muretult läbi veeloikude sõita. Kõik suuskadel kasutatavad laagrid on hooldusvabad ja veekindlad ning suusatajat kaitsevad efektiivsed porikaitsed, mis on igal paaril standardvarustuses.

Kaal: 1970 g / paar
Pikkus: 720 mm
Raamimaterjal: alumiinium
Rattamaterjal: kummi
Ratta laius: 43 mm
Ratta läbimõõt: 73 mm
Veeretakistus (kiirus): keskmine (nr 2)
Porikaitsed: jah
Päritolumaa: Norra

Kasutajate kommentaarid

Oddvar Brå, endine tippsuusataja, suusalegend, 15 km maailmameister ja olümpiamedalist: Olen rullsuusatanud 1970. aastast ja kasutanud paljusid brände. 2020. aasta juunis proovisin esimest korda FF Classic rullsuuski ja sain täiesti unikaalse kogemuse. FF Classic rullsuusad jooksevad otse, on stabiilsemad ja vibreerivad vähem kui teised rullsuusad, mida olen proovinud. See on nagu lumme pressitud suusajäljes sõitmine. On imeline kogeda sama tunnet rullsuuskadel.

Ulf Børre Kleppe, suusatreener Kanadas: Sain just uued rullsuusad, mis on minu arvates pea ja õlgade jagu teistest üle. Ja turul on palju häid mudeleid. Rullsuuskade nimi on FF ja need on pärit Norrast. Need veerevad otse, nendega on väga lihtne paaritõukelises sõiduviisis sõita, laskuda ja kurve võtta. Suusatunnetus on tõesti peaaegu nagu lumel. Treeneri ja rullsuusainstruktorina leian, et algajad ja kesktaseme suusatajad peaksid just sellistel rullsuuskadel õppima ning treenima. Võistlussuusatajana peaks samuti kasutama just sellist varustust: nii saab oma energia suunata edasiliikumisse, mitte pidevalt tegeleda sõiduasendi mikrokohandustega.

Nevene rullsuusatestide kokkuvõte, suvi 2020, Eesti: Tavapäraselt on kerged rullsuusad jäigad ja nõuavad head tasakaalutunnetust, elastsed ja mugavad rullsuusad on jällegi rasked või on neid raske kontrollida. FF suuskadesse on head omadused kokku pandud ja see on turul unikaalne. Need on samaaegselt stabiilsed, kerged ja mugavad. Stabiilsus tuleneb väga konkreetse loomuga ratastest. Suusataja keharaskus jaguneb soone tõttu kahele rattaosale, mis tähendab, et suusataja toetub ühel jalal seistes neljale tugipunktile kahe asemel. Lisaks on rattad jäigad ega ''uju'' nagu pehmed kummirattad. Rattasoonde ei ole seni (ca 200 km sõidukogemust) ühtegi kivi kinni jäänud. Rullsuuskade kiirus on tootja andmetel nr 2. Meie kogemuse järgi on kiirus pisut aeglasem kui nt Elpexi ja IDT nr 2. See on hea, sest kiirus on lumelähedasem. Eelkõige kergete rataste ja rattahargi metallkinnituste puudumise tõttu on need rullsuusad tervikuna kerged ja hea kaalujaotusega (ei pendelda jalas). Seda laadi rullsuuskadega oleks ebamugav sõita, kui ei oleks hästi läbimõeldud sõitu pehmendavat süsteemi. Suusataja seisab raamil, mis on ratastega ühendatud ainult kummiribade kaudu. Tundub, et kummi jäikus on hästi valitud. Sõit on pehme, kuid ei saa öelda, et konarlusi üldse ei tajuks. Samas tundub raam tõukel parajalt pehme, raskele suusatajale isegi liiast. Kui traditsioonilised klassikasuusad on jäiga alumiiniumraamiga, mida kompenseerivad pehmed kummirattad, siis FF-il on vastupidi - jäiku rattaid kompenseerib pehme raam. Selle lähenemise peamine eelis ongi just stabiilsus. Rattad veerevad otse, nendel on kerge püsida ja vahelduvtõukelises sõiduviisis kulgedes on kindel tunne. Tulles tavalistelt klassikarullsuuskadelt, on allamäge sõitmine esimesel paaril korral natuke võõras, sest suusad käituvad teisiti. Ümara profiili ja paksu elastse kummikihiga tavaliste rullsuuskade rattad võimaldavad allamäge kurve võttes lihtsasti kandil püsida ja isegi vaid keha kallutades suuski juhtida. FF-il kaldub küll raam keha järgi, kuid rattad hoiavad algset asendit ega ''kandi'' nii kergesti. Raskuse kandile viimiseks tuleb julgemini küljele kalduda. Nö sahka pidurdamine on tava-rullsuusast natuke keerukam, kuid võimalik. Nende eripäradega harjub kiiresti ära ja hiljem tava-rullsuusale astudes on omakorda harjumatu tunne. Nevene annab FF-ile väga kõrge hinnangu ja soovitab neid igal tasemel ja vanuses suusatajatele. Ideaalne valik algajatele. Enam kui 90 kg kaaluvad sõitjad võiksid eelistada mõnd jäigema raamiga mudelit.