Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

Tartu pood

Tartu pood on avatud
E-R kl 11-18

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

Zandstra Tango matkauisud

Matkauisud

Jäänaasklid ja vile

Jäänaasklid ja vile

Ohutuskomplekt lahtisena

Ohutuskomplekt lahtisena

Uisk jääl

Uisk jääl

Uisk suusasidemega

Uisk suusasidemega

Uisk suusasaapaga

Uisk suusasaapaga

Uisu läbilõige

Uisu läbilõige
  • Zandstra Tango matkauisud
    Zandstra Tango matkauisud
Vana hind:129.00EUR
Hind:109.65EUR
Kvaliteetsed matkauisud looduslikul jääl sõitmiseks. Eest laugelt tõusva profiiliga pikk uisutera võimaldab uisutada igasugusel jääl, nii siledal kui konarlikul. Takistuseks ei ole kohev lumi, õhuke veekiht, üksikud heinatutid ega jääpraod. Uiskudele paigaldatakse suusasidemed nagu suuskadelegi ja sõidetakse suusasaapaid kasutades. Tavaliselt võetakse kaasa ka suusakepid ja liigutakse sõidutehniliselt nagu murdmaasuuskadel. Erinevalt tavauiskudest jääb suusasaabastega kand lahtiseks, mis teeb liikumise loomulikumaks ja mugavamaks. Kepid on abiks hoo andmisel, aitavad tasakaalu hoida ja pakuvad tuge takistuste ületamisel.

Kus sõita?

Matkauisud on ideaalne sõiduvahend avastamaks talvel põnevaid kohti looduses, kuhu muudel aastaaegadel ei pääse. Olenevalt jääoludest saab minna seiklema järvedele, jõgedele, merele, rabadesse, üleujutatud heinamaadele ja metsadesse. Avastamist ootavad nii looduslikud kui inimtekkelised veekogud, lahesopid, rannaroostikud, sood ja mistahes muud kohad, kus leidub külmunud vett. Ka tuttavad paigad pakuvad palju uut, kui neile läheneda vee poolt. Lisaks matkamisele ja mõnusale ajaviitmisele saab matkauiske kasutada tõhusaks treeninguks. Kui lund on vähe, aga külma jagub, saab jää peal teha alternatiivseid suusatreeninguid. Siledal jääl võib arendada suuri kiiruseid, lumega kaetud jääl saab keppidega sõites korraliku koormuse.

Tehniline info

Uisud on valmistatud tugevdatud alumiiniumprofiilist, mille küljes on roostevabast tööriistakvaliteediga terasest 1,25 mm paksune tera (kõvadus 60 Rc). Terad on tehases teritatud ja koheselt sõiduvalmis. Uiskude pöörderaadius on 35 meetrit. Pakume Tango matkauiske, mille tera on kas 43, 45 või 48 cm pikk. Need mõõdud sobivad kõikidele täiskasvanutele. Kui jalasuurus on alla 40, siis vali 43 cm uisud; kui 40-43, siis vali 45 cm; kui 44 või suurem, siis 48 cm. Suusakogemusega kasutajad eelistavad soovitatust pikemaid uiske.. Pikk tera aitab kaasa õige suusatehnika rakendamisele, on stabiilsem ja ei ole nii tundlik jääkonarluste ning jääst väljaturrivata taimestiku suhtes.

Tango uiskudele saab kruvidega kinnitada mistahes NNN, Prolink ja SNS suusasidemeid. NIS sidemeid kasutada ei saa. Soovitame kasutada uisutehnikale mõeldud sidemeid, millel on saapanina osas jäigemad kummid. Nevene pakub sobivaid suusasidemeid, vali need oma suusasaabaste järgi kõrvalolevast menüüst. Ostes meilt nii uisud kui sidemed, paigaldame need tasuta. Uiskudega on komplektis vajalikud kinnitusvahendid, kui on soov ise sidemeid kinnitada.

Uisutamisel on soovituslik kasutada kõrgema jalatoega suusasaapaid, kas uisu- või kombisaapaid. Need toetavad jalgu ja uisutamine on lihtsam ning ohutum.

Ohutus

Looduslikul jääl liikumine on alati seotud riskiga. Enne uisutama minekut veendu, et jää on piisavalt paks ja kannab uisutajat. Väldi kohti, kus jää võib olla õhem (kivide ümbrus, allikate lähedus, sillaalused, jõesuudmed jms). Enne jääle minekut teata lähedastele, kuhu ja kauaks lähed. Ära uisuta üksi. Kui lähed matkale, siis kindlasti koos kaaslasega, et üksteisel silma peal hoida. Ära uisuta kaaslasele väga lähedal. Paki kaasa soojad vahetusriided (veekindlalt, kui võtad need jääle), veekindlalt pakitud mobiiltelefon. Kanna kaasas jäänaaskleid ja vilet. Vette kukkudes säilita rahu ja tiri end naasklite abil jääle tagasi. Kui see ei õnnestu, puhu vilet, et abi kutsuda. Vile puhumine on lihtsam, kõlab kaugele ja võtab vähem energiat kui hüüdmine. Õhukesel jääl rooma, et keharaskust laiemale pinnale jaotada.