Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

Tartu pood

Tartu pood on avatud
E-R kl 11-18

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

 • Rex ''77'' fluoripulber
  Rex ''77'' fluoripulber
 • Rex ''83'' fluoripulber
  Rex ''83'' fluoripulber
 • Rex LF Kollane parafiin
  Rex LF Kollane parafiin
 • Rex LF Sinine parafiin
  Rex LF Sinine parafiin
 • Rex LF Roheline parafiin
  Rex LF Roheline parafiin
 • Rex LF Must parafiin
  Rex LF Must parafiin
 • Rex LF Roosa parafiin
  Rex LF Roosa parafiin
 • Rex libisemisalade puhastusvahend
  Rex libisemisalade puhastusvahend
 • Rex Nordic suusakindad
  Rex Nordic suusakindad

Rex uudised 2018

2018. aasta talveks on Rexil suusamäärijatele taas mitu olulist tooteuudist. Arendustöö käib pidevalt igal tasemel. Lisaks võistlussuusatajatele suunatud spetsiifiliste suusamäärete väljatöötamisele tegeletakse paralleelselt ka harrastajatele ja pühapäevasuusatajatele mõeldud toodetega. Eesmärgiks on muuta suusamäärete valimine ja kasutamine senisest lihtsamaks ning mugavamaks. Eelmisel talvel turule toodud ja kiirelt populaarsust võitnud LF ja HF vedelad kiirmäärded on selle heaks näiteks. 2018. aastaks on Rex avalikkuse ette toonud uued väga häid testitulemusi näidanud fluoripulbrid ja täielikult muudetud LF madalfluoriparafiinide seeria. Tootevalikusse on lisandunud libisemisalade puhastusvahend ja väga soojad Nordic sõrmkindad suusatamiseks.

''77'' JA ''83'' FLUORIPULBRID

Pulbrid ''77'' ja ''83'' on 2016-2017 hooaja arendustöö tulemus ja valmistatud täiesti uutest toorainetest. Pulbrid tehti suusakoondistele kättesaadavaks Lahti 2017 maailmameistrivõistlustel ja müüdi koheselt läbi. Lahti MM-il tehtud ulatuslike määrdetestide tulemusena osutusid uued pulbrid paremaks kõikidest senistest toodetest. ''77'' on osutunud kiireimaks temperatuurivahemikus +1...-7°C uuel kuni kergelt muundunud lumel. See oli määrdetestides selgelt kiireim, kui lumi oli värske ja suhteliselt kuiv. Pulber ei sisalda grafiiti ega molübdeeni. ''83'' pulber seevastu omab eelist siis, kui lumi hakkab vananema või seda on oluliselt töödeldud. See on kiirem kui ''77'' siis, kui lumekristallid on kulunud. Parim vana lume tingimustes miinuskraadide juures. Kasutatakse ka kunstlumel või segalumel. ''83'' sisaldab grafiiti. Seega lihtsustatult võib öelda, et ''77'' on universaalne pulber uuele lumele, ''83'' vanale lumele.

UUED LF PARAFIINID

Uued madala fluorisisaldusega ehk LF parafiinid põhinevad suuresti paar aastat tagasi turule toodud ja nüüdseks väga tuntuks saanud Rexi HF võistlusparafiinidel, kuid sisaldavad neist vähem fluoriühendeid. LF parafiinid on mõeldud paremaks libisemiseks treeningutel või säästlikuks lahenduseks võistlusmäärimisel. Nii nagu uued HF-d, nii on ka LF parafiinide põhituumik samade värvide ja temperatuurivahemikega: Kollane +2...-2°C, Sinine -2...-8°C, Roheline -8...-20°C. Nendele kolmele põhitootele lisandub LF Must, mis on võistlusparafiini HF21 Grafiidi ekvivalent, olles mõeldud spetsiaalselt uuele lumele kraadivahemikus +2 kuni -12°C. Uut LF Musta ei tasu segi ajada seni kasutusel olnud LF Mustaga. Uus on oluliselt pehmem ja mõeldud soojemale ilmale kui vana.

Kuid LF seerias on ka viies liige, LF Roosa, mis on spetsiaalselt vanale lumele mõeldud eriparafiin. See on kõva ja väga kulumiskindel, sobib kasutamiseks kõikides kulunud lume tingimustes temperatuurist sõltumata. LF Roosa on inspireeritud kunagi väga populaarsest Rexi enda parafiinist RCF Roosast, mis oli mõeldud samadele oludele. Seega võib öelda, et RCF Roosa on nüüd uue ja kaasaegsena tagasi.

Kokku on uusi LF parafiine viis: kolm temperatuurivahemike järgi valitavat ja kaks lumetüübi järgi valitavat. See ei tähenda, et suusamäärimine senisest keerulisemaks muutub. Vastupidi, nüüd on määrijal võimalus keskendunduda senisest vähematele toodetele, valides kas ainult 3 põhitoodet või ainult 2 lumetüübipõhist parafiini.

REX PUHASTUSVAHEND LIBISEMISALADELE
 

Nüüd on Rexi tootevalikus olemas spetsiaalselt suusapõhja libisemisalade puhastamiseks ettenähtud vahend. See on mõeldud kasutamiseks enne libisemismäärete (parafiinide) pealesulatamist eesmärgiga teha põhi enne uut määrimist sinna kogunenud mustusest ja jääkidest puhtaks. Niimoodi paraneb määrimise lõpptulemus ja suusad libisevad paremini. Puhastusvahend ei jäta suusapõhjale libisemist takistavaid jääkaineid ega kahjusta põhjamaterjali. Vahend sisaldab libisemist parandavat fluori.

REX NORDIC SUUSAKINDAD

Külmade saabudes on seni Rexi populaarseimad suusakindad olnud kolmesõrmsed Lobsterid või labakud. Sellel hooajal on valikusse lisandunud ka tõeliselt soojad sõrmkindad. Need on materjalidelt ja soojustuselt Lobsteritele sarnased. Nordicute pealiskiht on tuulekindel. Need kindad on meie kõige soojemad sõrmikud. Kui eelistad võimalikult sooje kindaid, kuid labakud ei soovi, siis on need sulle.
 

>> Lae alla Rex 2017-2018 tootekataloog (9 MB, PDF)

_______________________________________________
 

ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2017-2018
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2016-2017
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2015-2016
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2014-2015
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2013-2014
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2012-2013