Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

Tartu pood

Tartu pood on avatud
E-R kl 11-18

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

 • Rex HF11 Kollane
  Rex HF11 Kollane
 • Rex HF21 Sinine
  Rex HF21 Sinine
 • Rex HF21 Grafiit
  Rex HF21 Grafiit
 • Rex HF31 Roheline
  Rex HF31 Roheline
 • Rex Instant Lilla libisemiseks
  Rex Instant Lilla libisemiseks
 • Rex Instant Sinine libisemiseks
  Rex Instant Sinine libisemiseks
 • Rex Instant Lilla pidamiseks
  Rex Instant Lilla pidamiseks
 • Rex Instant Sinine pidamiseks
  Rex Instant Sinine pidamiseks
 • Nahast pidamisala hoolduseks
  Nahast pidamisala hoolduseks

Rex uudised 2017

Maailma parimaid suusamäärdeid tootev Rex kogub jõudu ja nii palju tegemist kui 2016. aasta sügisel ei ole tehasel viimastel aastatel olnud. Kõik ju tahavad, et nende suusad oleksid mäest alla kõige kiiremad või peaksid tõusudel kõige paremini, ja neid, kes enda jaoks Rexi avastanud on, tuleb iga aastaga juurde, olgu talved kui heitlikud tahes.
 
 
Suurim uudis talveks 2016-2017 puudutab HF parafiine. Viimastel aastatel Racing Service kollektsioonina müügil olnud HF sari on end kõrgeimal tasemel tõestanud, teeninud endale koha põhikollektsioonis ja asendab nüüdsest täielikult vana HF sarja. Juba tuttavatele HF11, HF21 ja HF31 on lisandunud HF21 G (Grafiit), mis on mõeldud spetsiaalselt uuele lumele. Vana sari (HF Kollane, Punane, Lilla, Sinine, Sinine Grafiit, Roheline, Must) kaob müügilt. Uuenduse põhjus on lihtne: uued HF parafiinid on enamikes oludes vanadest paremad ja universaalsemad. Kasutajad võidavad mitmel moel: saavad parema toote ja valiku tegemine muutub oluliselt lihtsamaks, sest seitsme parafiini asemel on sõelal vaid neli. Uued parafiinid on saanud endale pilkupüüdvad pakendid ja värvid: HF11 on kollane, HF21 sinine, HF21 G must ja HF31 roheline. Järgnevalt on orienteeruvalt välja toodud, milliseid uusi parafiine milliste vanade asemel kasutada.
 
HF Kollane (414) = HF11 Kollane (461)
HF Punane (415) = HF11 Kollane (461) / HF21 Grafiit (464)
HF Lilla (416) = HF21 Sinine (462)
HF Sinine (417) = HF21 Sinine (462)
HF Sinine Grafiit (413) = HF21 Grafiit (464)
HF Roheline (418) = HF31 Roheline (463)
HF Must (419) = HF31 Roheline (463)
 
HF21 Grafiit on nii uus, et seda pole varasemalt ka Racing Service sarja kaudu avalikkuse ette toodud. Tegemist on uuele lumele mõeldud tootega, mis jääb kõvaduselt HF11 ja HF21 vahele. Eelmise talve testide tulemusena on see parafiin nüüd Nevene täielik lemmik. Kombinatsioon HF21 Grafiit + TK-245 fluoripulber tegi suusad erakordselt libedaks Vasaloppetil (-3...0 kraadi, lumesadu raja esimeses pooles, värske lumi kõval vana lume padjal, osad jäljed läikivad ja jäised, tõusud lahtise lumega). Võib öelda, et Rexi arendustiim on taas millegi suurepärasega hakkama saanud!
 
 
Kas pühapäevasuusatajale mõeldud kiirmääre saab olla hea lahendus? Jah, muidugi! Rex kiirmäärete valimine ei ole olnud kunagi varem nii lihtne ja tulemus nii hea. Vanad Rapid sarja kiirmäärded kaovad hooaja jooksul müügilt ja asenduvad uute Instant sarja toodetega. Valikus on kaks toodet libisemiseks ja kaks pidamiseks. Lilla plussist paari miinuskaardini, Sinine paarist miinuskraadist kuitahes külma pakaseni. Saladuskatte all saab öelda, et kiirlibisemismääretesse on segatud korralik annus fluoriühendeid ja mitmeid koostisosi tippvõistlusmääretest, mistõttu võiks need tooted huvi äratada ka tõsisemates suusatajates ja miks mitte proovida neid kiire lahendusena ka mõnel võistlusel. Soojale, puhtale ja kuivale suusale peale kandes on kiirmäärete kulumiskindlus täiesti arvestatav ja neid võib kaaluda alternatiivina parafiinide kasutamise kõrval.
 
 
Rex toob turule hooldusvahendi klassikasuuskade nahast või karvadest pidamisaladele. Nn skin- või mohair-tüüpi pidamisalad on viimase aja suurimaid trende klassikasuuskade maailmas. Toode on keskmise fluorisisaldusega, see tõrjub mustust ja niiskust, väldib jäätumist ning parandab suuskade kiirust. Kasuta enne suusatama minekut, pihustades toodet pidamisalale ja lastes seejärel suuskadel paar minutit seista.
 
VEDELAD KLIISTRID
 
Rexil on selleks talveks veel üks üllatus. Populaarsed Kuldne ja Punane kliister ning Oranž kruntkliister on soovijatele saadaval ka vedelikuna, mille kasutamine on lihtne ja puhas nagu kiirmäärete puhulgi: loksuta purki, aja vedelik kaasasoleva švammiga laiali ja oota pisut, kuni lahusti aurustub. Üldiselt on vedelad kliistrid mõeldud kasutamiseks pigem viimase kihina põhimäärete peale või olemasoleva määrimise ümberkohandamiseks, pidamise parandamiseks. Puhta kliistriilma korral tasub eeistada siiski tuubikliistreid, mis võimaldavad kihi paksusega mängida ja niiviisi pidavama tulemuse saavutada.
 
Ja nagu juba arvata võib, ei ole Rexi arendustöö siinkohal peatunud. Vastupidi, uued tooted on alati tules ja üht-teist põnevat saabub varsti ka poelettidele.
 >> Lae alla Rex 2016-2017 tootekataloog (8 MB, PDF)

_______________________________________________
 

ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2015-2016
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2014-2015
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2013-2014
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2012-2013