Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

Tartu pood

Tartu pood on avatud
E-R kl 11-18

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

Rex uudised 14-152014-2015 talvehooajaks esitleb Rex rohkelt uusi põnevaid tooteid nii võistlejatele kui harrastajatele.

Olulisima uuendusena toob Rex turule limiteeritud võistlusseeria Rex Racing Service. See koosneb toodetest, mis on seni olnud kättesaadavad vaid rahvuskoondiste hooldetiimidele ja mida on kasutatud ainult tipptasemel võistlustel. Need on arendusfaasist väljakasvanud toimivad tooted, mis võivad tulevikus jõuda põhikollektsiooni. Racing Service seeria eesmärgiks on tuua tootearenduse edukaimad tulemused kiiremini Maailma Karika võistlustelt ka teiste võistlussportlasteni, kes on huvitatud saamast kiiresti arenevas maailmas konkurentide ees teatavat eelist. Sarjas on valitud ja limiteeritud tooted, mis tulevad otse arendusosakonnast. Need on eranditult välja töötatud koostöös parimate suusatiimidega, võitnud esimesed medalid ning täiendavad suurepäraselt põhiseeria määrdeid. Hooajal 2014-2015 kuuluvad sarja kaks fluoripulbrit, pidamispulber ja täiesti uued HF parafiinid. Sari on müügil vaid valitud kanalite kaudu, uuri lähemalt nevene.ee kaudu ja kasuta tuleviku-määrdeid juba nüüd!

Rex Racing Service sarja tooted lisatakse avalikesse määrdesoovitustesse, et oleks teada, millal neid kasutada. Rexi tooteid kasutades saab nüüd olla konkurentidest ees, kasutades kõige uuemaid ja paremaid innovatsioone, mis maailmas olemas, kasutada eelist, mis on tänaseni olnud vaid suusakoondistel. NB! Kollektsioon on mõeldud võistlussportlastele, kellele on oluline leida igaks soorituseks parim võimalik määre. See ei asenda põhiseeria tooteid, vaid pigem täiendab neid. Universaalsema eelistusena soovitatakse jätkuvalt põhiseeria tooteid.

Pidamismäärete osas toob Rex turule täiesti uue kruntkliistri, mis on mõeldud kasutamiseks teiste pidamismäärete (nii kliistrite kui tahkete määrete) aluskihina, et parandada pidamise kulumiskindlust ja nakkumist suusapõhjaga.

Traditsiooniliste tahkete pidamismäärete seeriast kaovad Punane Super (kood 127, +1...-1°C) ja Punane Hõbe (kood 130, +2...0°C). Neid asendab nüüdsest uus Punane (kood 131, +1...-1°C), mis põhineb ProGrip Punasel võistlusmäärdel, MK-sarja populaarseimal Rexi tahkel määrdel. Seega on tahkete pidamismäärete sari, koosnedes viiest määrdest, muutunud senisest lühemaks, selgemaks ja lihtsamini kasutatavamaks.

Väljas on uus versioon populaarsest Rex pidamisteibist. Teipmäärde valmistamisel on kasutatud uusi toormaterjale, mis on end juba edukalt tõestanud kuulsas Rex kuldkliistris ja tõrvabaasil universaalses tahkes määrdes. Nüüd on pidamisteip veelgi universaalsem. Uus tõrva sisaldav koostis teeb määrde paremini lumeolude järgi kohanduvaks ning pakub suuremat suusanaudingut ilma ümbermäärimise vajaduseta.

>> Lae alla Rex Racing Service brožüür (1,2 MB, PDF, eestikeelne)


Racing Service fluoripulbrid

63 fluoripulber -5...-20°C

Vanale, peeneteralisele või kunstlumele. Toimib laial temperatuuriskaalal mõnest miinuskraadist korraliku pakaseni. Häid tulemusi on saadud lumel, mis pärast pakaselist ööd jääb külmaks ka päeval, kui õhutemperatuur juba oluliselt nullile lähemale jõudnud. Proovi seda pulbrit TK-820 alternatiivina. Sisaldab grafiiti. Sulamistemperatuur 130°C. Kasutamine: aja määrderaud kuumaks >160°C, sulata suusapõhjale kantud pulber ühe ühtlase liigutusega, harja pärast esimest sulatuskorda pulber lahti ja kuumuta veelkord mitme kiire tõmbega, kuni pulber tõmbub tumedaks, jahuta suusad, sikelda üleliigne ja harja põhjalikult.

342 fluoripulber +10...-20°C

Spetsiaalne teralise ja/või märja lume pulber, mis toimib temperatuurist sõltumata. Tulemused on eriti head, kui lumes on piisavalt niiskust. Kaalu selle pulbri kasutamist vanal karedal lumel ükskõik millise teise pulbri alternatiivina. Ei sisalda grafiiti ega molübdeeni. Sulamistemperatuur 150°C. Kasutamine: aja määrderaud maksimaalselt kuumaks (>180°C), sulata suusapõhjale kantud pulber ühe ühtlase liigutusega, jahuta, harja. Märjale lumele määrides harja pärast esimest sulatuskorda pulber lahti ja kuumuta veelkord ühe sujuva liigutusega, seejärel jahuta ja harja lõplikult.


Pulber pidamismääretele

Pidamispulber on mõeldud pidamismäärete ja kliistrite katmiseks, et vähendada määrete hõõrdumist ja vältida jäätumist. See on äärmiselt peen ja ülikerge polümeerpulber. Pulber teeb klassikasuusad kiiremaks, eriti värskel lumel ja pehmel rajal, kus pidamismäärete kontakt lumega on pikem. Pulber kantakse väga õhukeselt sõrme abil pindmiselt hõõrudes jahtunud pidamismäärde viimasele kihile. Pulbrit kasutatakse tihti osaliselt, kattes sellega ainult pidamisala otsi. Ettevaatust! Pulbri liigne kasutamine vähendab pidamist. Seetõttu tasub pulbriga katmise vajalikkust ja ulatust eelnevalt testida ning oma suuskadele optimaalne lahendus leida. Pulbriga ei ole võimalik parandada täielikult ebaõnnestunud pidamismäärimist. Ei sisalda fluori.Racing Service HF parafiinid

Uus kõrgfluorimäärete seeria pakub kindlasti huvi igal tasemel võistlussuusatajatele, kellele meeldib uusi asju proovida ja ajast ees olla. Määrded koosnevad täiesti uutest toormaterjalidest ning nende väljatöötamisel on aktiivselt kaasa löönud Soome murdmaasuusakoondis. Uue HF seeria väljatöötamine kestis kolm aastat, mille jooksul testiti 20 erineva tooraine ja lisandi kombinatsioone ning optimeeriti fluorikogust määrdes ambitsioonika eesmärgiga valmistada kõige kiirem kõrgfluoriparafiin maailmas. Hooajal 2013-2014 testis Soome koondis määrdeid kõikidel suusavõistlustel ning selle alusel valiti välja kolm kõige paremat testiparafiini. Tuleviku-määrded olid eelmisel talvel edukalt võistlustules ning säravaimaks tulemuseks saadi kuldmedal Sotši olümpiamängudelt.

Kõik parafiinid on suhteliselt kõva konsistentsiga, kuid kergesti sulatatavad ja töödeldavad.


HF11 +2...-2
°C

Uuele ja vanale lumele soojakraadidest kuni kerge miinuseni. HF11 on selle sarja kõige pehmem määre. Traditsiooniliste pehme ilma parafiinidega võrreldes on HF11 suhteliselt kõva ja mitte nii 'rasvane', kuid seda on lihtne peale kanda. Väga hästi mustust hülgav! Sulamistemperatuur 130°C. Sulata, lase jahtuda, sikelda, harja.

 

HF21 -2...-8°C

Läbi aegade kõige kiirem Rexi parafiin! Uuele ja vanale lumele parimatel talveilmadel, kergest miinusest mõõduka külmani. See on kõva, kuid hästi sulatatav. Ideaalne aluskiht fluoripulbritele, kuid töötab väga hästi ka põhimäärdena. Sulamistemperatuur 135°C. Sikelda soojana, seejärel lase suuskadel jahtuda ning viimaks harja.


HF31 -8...-20°C

Uuele ja vanale lumele mõõdukast külmast paukuva pakaseni. Kõvaduse tõttu väga vastupidav ja kulumiskindel. Püsib kaua suuskade all ning seetõttu hea valik ka soojemateks ilmadeks, kui sõita kulutaval rajal või pikka distantsi. Sulamistemperatuur 140°C. Sikelda soojana, seejärel lase suuskadel jahtuda ning viimaks harja.Uued Rex pidamismäärded 2014-2015

93 – Rex Universaal Kuld pidamisteip

Lihtne viis suusad peaaegu iga ilmaga pidama saada. Üks määrimine kestab kuni 250 km. Nüüd on pidamisteip veelgi universaalsem. Uus tõrva sisaldav koostis teeb määrde paremini lumeolude järgi kohanduvaks ning pakub suuremat suusanaudingut ilma ümbermäärimise vajaduseta.


131 – Rex Punane tahke pidamismääre

Uus Punane asendab Punane Super (kood 127) ja Punane Hõbe (130) tahkeid pidamismäärdeid. See põhineb populaarsel ProGrip Punasel võistlusmäärdel. Universaalne pidamismääre 0°C ümber kõikuvale ilmale. Töötab hästi nii pehmel kui kõval rajal, parim just uuel lumel. Kõva raja tingimustes võib eksperimenteerida määrde paksusega. Määre töötab isegi kuni -3°C juures. Hõbeda osakestega - tõrjub niiskust ega jäätu nii kergesti. Töötab hästi viimase kihina teiste pidamismäärete või kliistrite peal. Nipp: kui kasutad pidamismääret teiste määrete või kliistrite katmiseks, siis lase alumistel kihtidel täielikult maha jahtuda. Võimalusel vii suusad mõneks minutiks toast välja.


290 – Rex kruntkliister

Mõeldud kasutamiseks teiste pidamismäärete (nii kliistrite kui tahkete määrete) aluskihina, et parandada pidamise kulumiskindlust ja nakkumist suusapõhjaga. Kanna peale soojalt! Enne teiste määrete pealekandmist lase krundil täielikult maha jahtuda, kasvõi väljas.>> Lae alla Rex suusamäärete kataloog 2015 (9 MB, PDF)

_______________________________________________


ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2013-2014
ARHIIV: Rex uudised hooajaks 2012-2013