Määrdesoovitus

Määrdesoovitus Suusahullude Öömaratoniks

Libisemine - tipp:
- 513 Rex puhastaja/krunt
- 4604 Rex HF41 sprei
481 Rex TK-245 pulber
 

Libisemine - fluorivaba tipp:
513 Rex puhastaja/krunt
- 435 Rex RG42 sprei
- 495 Rex N-Kinetic Soe

Pidamine:
- Rex kruntkliister
- Rex Kuldne kliister

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

Seoses suure nõudlusega võib e-poe tellimuste täitmine ja kirjadele vastamine võtta tavapärasest kauem aega. Vabandust ooteaja pärast!

Tazzari termokast

Spetsiaalne termokast suuskadele on välja töötatud Itaalia suusamäärete tootja Soldà ja suusahooldustehnika valmistaja Tazzari Albatros koostöös. Oma panuse masina arendamiseks on andnud maailmakuulsad suusatootjad Völkl ja Nordica, kelle tehastes on kasutusel just need termokastid. Tegemist on täisprofessionaalse tootega, mille arendustöö algas 2005. aasta aprillis ja kestis 2006. aasta lõpuni. Praeguseks on nimetatud toode jõudnud mitme rahvuskoondise hooldemeeskondade kätte (nii murdmaa- kui mäesuuskade hooldamiseks). Tazzari termokastis hooldati ka Torino 2006 Olümpial kullatoonud eestlaste suusad.

Masina aluseks võeti sarnane toode Tokolt. Toko Thermo Bag on olnud turul juba 2002. aastast ja mõeldud eelkõige kaasaskantavaks lahenduseks reisivatele suusahooldetiimidele. Toko toote nõrkadeks külgedeks, mis Tazzari poolt parandatud said, on vilets isolatsioon ja temperatuuri ebastabiilsus, mis vähendavad efektiivsust ja võivad suuski kahjustada. Kui Toko termokoti plussiks on portatiivsus, siis Tazzari termokastil professionaalsus ja kõrgeim efektiivsusaste. Tegemist on tipptasemel professionaalse suusahooldusmasinaga eelkõige statsionaarsetele suusahooldustele. Sellisel tasemel toode on hetkel maailmas ainulaadne.

Tazzari termokasti kasutamise eeliseid muude meetodite ees

Tazzari termokasti tööd kontrollib ja juhib elektroonika. Kasti ehitus garanteerib soojushoidmisvõime nii töötamise ajal kui ka jahtumisfaasis. Spetsiaalne ventilatsioon ja küttekehade asetus tagavad ühtlase soojuse jaotumise terve kasti ulatuses. Kast kasutab täpset termostaati, mille abil saavutatakse antud tööks kõige efektiivsemad temperatuurid. Kõikide automaatprogrammide tulemuslikkus on teaduslikult tõestatud. Termokastis ei ole ohtu suuski kahjustada.

Kokkuvõtteks. Tazzari termokast on efektiivsem, kiirem ja ohutum kui mõni teine samalaadne aparaat või meetod.

 

Termokasti omadused

1) Tazzari termokasti mõõdud – 230 x 60 x 60 cm, kaal ca 105 kg.
2) Kast mahutab korraga 10 paari murdmaasuuski või 6 paari mäesuuski.
3) Temperatuuri saab reguleerida vahemikus 50ºC kuni 70ºC.
4) Standardprotsessi stabiliseeritud temperatuur on seatud 65ºC peale (alla 60ºC on parafiini imendumine suusapõhja minimaalne, üle 75ºC saavad suusad tihti väga tõsiselt kahjustatud).
5) 12 tundi 65 kraadi juures suurendab suusapõhja imenduva parafiini hulka mitu korda (võrreldes tavalise määrderauaga sulatamisel).
6) Kõik testid näitavad, et pärast termotöötlust Tazzari termokastis on suusad oluliselt kiiremad.
7) Termokastil on palju spetsiaalseid eelprogrammeeritud määrdeimendavusprotsesse, täieliku kontrolli ja individuaalse lähenemise garanteerib manuaalse käsitlemise võimalus.

Termokasti standardprotseduuri kirjeldus

1) Määrderauaga kantakse suuskadele spetsiaalne termoparafiin, mis sulab täpselt 63,5ºC juures (täisimmutuseks, sobilik kivilihvist tulnud suuskadele).
2) Suusad asetatakse termokasti, põhjad üleval pool ja jäetakse need sinna 12 tunniks (masin tõstab temperatuuri AEGLASELT 65 kraadini 50 minuti jooksul).
3) Kui taimer on jõudnud 12 tunnini, lülitub masin välja, enne suuskade väljavõtmist lastakse temperatuuril AEGLASELT 20 minutit langeda.
4) Sikeldatakse liigne parafiin ja harjatakse, suuskade hooldus jätkub tavapäraselt.
5) Termokastis võib kasutada ükskõik milliseid parafiine (ka võistlusmäärdeid), spetsiaalparafiin on ideaalne äsja kivilihvist tulnud suuskade immutamiseks.

Tagasi termotöötluse lehele >>