Suvepuhkusel

Tartu pood on
10.-31. juulil suletud.

Avame taas 1. augustil
kl 10.00.

E-pood on alati avatud.

EVIKO Suusarull 15.07

Eviko Suusarull

EVIKO SuusarullNevene on müügitelgiga 29. juulil Jõulumäe etapil.

Kaupluse avamisajad

Nevene pood Tartus
on 21. maist avatud
järgmistel aegadel:

E-N kl 10-14

E-pood on alati avatud.

Viimati lisatud
Nüüd laos!

NÜÜD EESTI LAOS!
skike v9 FIRE 200

skike v9 Fire 200

Kõvade parafiinide kasutamine

Külmale ilmale mõeldud parafiinid on kõvad, et vastu seista väga kulutavatele lumetingimustele. Kõvade parafiinide kasutamine on lihtne, kui järgid allolevaid punkte. Rexi parafiinidest tuleb alljärgneva õpetuse järgi määrida kõiki parafiine, mis on mõeldud külmematele tingimustele kui Rexi Sinine (-1...-10). Need on Roheline, Grafiit, LF/RCF Roheline, RCF Roosa, LF/RCF Grafiit, HF Roheline, HF Must, aga ka HF Kollane. Kõiki pehmemaid parafiine kasuta nii, nagu kirjeldatud Parafiinidega määrimise õpetuses.

1. Aja määrderaud kuumaks (vt parafiinipakendilt õiget temperatuuri)

2. Suru parafiinipulk vastu kuuma määrderauda ning tõmba sulanud otsaga parafiinitükk kiiresti üle suusapõhja. Korda tegevust, kuni terve libisemisala on parafiinikihiga kaetud. Ära ürita kõva parafiini tilgutada ega niristada, kuna seda on niiviisi kasutu või ebamugav laiali ajada. Tahenenud tilgad tulevad määrderauaga laiali sulatamise käigus krõbinal maha. Nipp: kui suusad on mõnda aega seisnud toatemperatuuril, siis on parafiinipulgaga hõõrumine oluliselt efektiivsem!

3. Triigi kuuma määrderauaga parafiin ühtlaselt üle suusapõhja laiali. Veendu, et parafiin kataks kõik kohad. Tee rauaga ringjaid liigutusi. Nii jaotub parafiin paremini. Jälgi, et suusapõhjale ei jääks rohkem kui 5 sekundiks sulanud laike - need on märgid kas liiga kuumast määrderauast, määrderaua liiga kaua ühe koha peal hoidmisest ja/või vähesest parafiinikogusest.

4. Eemalda liigne parafiin koheselt pärast laialisulatamist! Ära jäta suuska jahtuma. Alusta sikeldamist suusasoonest ja kantidest (kui kaabits soonest välja peaks hüppama, siis ei kahjusta see libisemisalasid) ja lõpeta suusapõhja endaga. Sikelda alati eestpoolt tahapoole (suusaninast kanna poole) pikkade ühtlaste liigutustega.

5. Harja suusapõhi puhtaks. Harjamist on soovitatav teha jahtunud suusapõhjal, kuna niiviisi on see efektiivsem. Kasuta jäika nailonharja, harja edasi-tagasi, liikudes samas eest tahapoole, et eemaldada lahtine määrdetolm. Esimeses järgus võib kasutada ka metallharju, kas messing- või peeneharjaselist pehmet terasharja. Harja terasharjadega ühes suunas eest taha. Lõplik poleerimine teha nailonharjaga.