Tartu pood

Alates 11. märtsist toimub müük Tartu poes üle ukse (E-R kl 11-18, nagu ikka). Müügisaal on suletud. Palun tutvu toodetega meie e-poes ja telli need ette meili teel või kirjutades Facebooki, siis läheb kauba väljastamisega kiirelt. Loomulikult saadame kaupa ka e-poe vahendusel kõikjale, kuhu vaja!

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

Klassikarullsuuskadest

Enamik Eestis müüdavatest klassikatehnika rullsuuskadest on mõeldud treenimiseks. See tähendab, et nende kiirus on võrreldav lumel suusatamise kiirusega. Nendel rullsuuskadel sõites saab talvise suusatamisega ligilähedase füüsilise koormuse. Treeningkiirusel liikudes saab teha mitmekesiseid sõidutehnilisi harjutusi, rakendada erinevaid sõiduviise, samuti on aeglaselt liikumine ohutum, seda eriti allamäge lõikudel. Aeglastel rullsuuskadel on üks miinus ka. Nimelt on subjektiivse sõidumõnu tase madalam, sest nauditava liikumiskiiruse jaoks on vaja rohkem vaeva näha kui rulluiskudel või jalgrattal. Motivatsiooni võivad veelgi vähendada vastutuul või hoogsalt möödaliuglevad rulluisutajad :)

Hea teada! Paljud suusatajad, eriti harrastajad, tajuvad, et treeningrullsuuskadel liikumine on aeglasem kui lumel suusatamine, kuigi tegelikult on kiirus samasugune. Seega tajutakse asfaldil kulgemist aeglasemana, kui see reaalsuses on. Harrastajate seas süvendab seda taju kindlasti rulluisutajate ja ratturitega teede jagamine. Kahtluse korral soovitan jälgida pulssi ning mõõta oma liikumise keskmist kiirust. Nii mõnigi leiab üllatusega, et liigub vähemalt sama kiiresti kui talvel, vahel isegi liiga kiiresti.

Vali endale treeningrullsuusad, kui
 

  • soovid treenida talveks või treenida lihtsalt hea vormi saamiseks,
  • suudad individuaalselt sportida ega tunne end halvasti, kui rulluisutajad Sinust asfaltrajal lenneldes mööduvad. Tead, et talvel lumel suusatades möödud Sina neist.


Maailmas toodetakse klassikatehnika rullsuuski, millel liikumise kiirus on lumesuuskade libisemise kiirusest suurem, osadel isegi väga palju suurem. Teatud piirist alates saab selliste rullsuuskadega sõita vaid paigal jalgadega paaristõukelises sõiduviisis, seetõttu on need efektiivseks treeninguks sobimatud. Küll aga kasutavad kiireid rullsuuski võistlustel osalejad, kelle jaoks ei ole esmatähtis lumesuusasarnane sõidutunnetus, vaid maksimaalne kiirus. Eestis müüakse kiireid klassikarullsuuski väga vähe.

Järgnevalt keskendume vaid treeninguks mõeldud klassikatehnika rullsuuskadele ning nende omavahelistele erinevustele.


pealehele     |     1. samm: vali sobiv raam >>