Aitame valida!

Nõustame varustuse osas ja aitame valida sobiva toote! Kirjuta meili teel või Facebooki!

E-poest tellimine

Kui e-poest tellides ei õnnestu ostu vormistada, siis palun saatke oma soovid e-kirja teel. Aitäh!

  • Rex põhjaõli
    Rex põhjaõli
  • Rex Oranž põhjaparafiin
    Rex Oranž põhjaparafiin
  • Rex Sinine parafiin
    Rex Sinine parafiin

Uute suuskade ettevalmistus

Uute või värskelt kivilihvitud suuskade määrdehoidmisvõime on madalam kui regulaarselt hooldatud suuskadel. Seetõttu ei libise uued suusad reeglina nii hästi ja määrde kulumiskindlus on väiksem kui sissetöötatud suuskadel. Järgnevalt kirjeldatud toodete ja töövõtete abil saab suusad kiiremini ning efektiivsemalt parimasse seisukorda.

Ettevalmistus

Kui suusad on toodud väljast, lase neil eelnevalt soojeneda toatemperatuurini. Järgnev protseduur on kõige efektiivsem soojas ruumis. Veendu, et suusapõhjad on puhtad. Kui põhjadel on suusatehases või lihvijärgselt peale kantud parafiinikiht, siis eemalda see alguses sikeldades ja seejärel messingharjaga libisemissuunas harjates.

Standardprotseduur

1. Kanna suusapõhja libisemisalale (uisusuusal terves ulatuses, klassikasuusal ette- ja tahaotsa ehk mitte pidamisalale) kahele poole suusasoont peenike nire Rex suusapõhjaõli.

2. Aja õli sõrme abil ühtlaselt üle libisemisala laiali. Õli kogus on piisav, kui sellest jätkub põhja katmiseks. Kiht ei pea olema paks. Kui õli tilgub üle suusakantide maha, siis on seda liiga palju.

3. Jäta suusad, põhjad ülespoole, seisma. Mida soojemas kohas ja mida kauem suusad seisavad, seda tulemuslikum see on. Tavaliselt hoitakse suuski toatemperatuuril üle öö. Suuski kunstlikult soojendada ei ole soovitatav. Kui viid suusad sauna leiliruumi seisma, siis veendu, et temperatuur ei ületaks 60 kraadi.

4. Pärast seismist pühi puhta majapidamis- või kiudpaberiga üleliigne õli maha.

5. Sulata õlitatud suusapõhjale Rex Oranži põhjaparafiini (vt ka Parafiinidega määrimine). Sikelda üleliigne soojalt maha ning harja jäiga nailonharjaga suusapõhja struktuur nähtavale.

6. Sulata suusapõhjale Rex Sinist parafiini ja lase suuskadel jahtuda.

7. Sikelda üleliigne parafiin ja harja jäiga nailonharjaga.

8. Suusad on ette valmistatud. Protsessi võib korrata või jätkata ilmaoludele vastavate parafiinidega.